Mustafa Eraslan Kibarlı Uzmanlarından Ramazan Tavsiyeleri | Kibarlı Ürünleri ® Resmi Satış Sitesi

Kibarlı Uzmanlarından Ramazan Tavsiyeleri

Kibarlı uzmanlarından Ramazan Ayı tavsiyeleri için birçok kişi araştırma yapmaktadır. Ay boyunca nasıl davranması gerektiğini, neler yemesi ya da yememesi gerektiği konusunda uzman görüşlerini incelemektedir. Uzmanlar arasında genel olarak iftar ve sahur menülerine uygun tavsiyeler yer almaktadır. Bu menüler sayesinde insanlar oruçluyken rahat bir dönem geçirip vücut sistemlerini korurlar.

Kibarlı uzmanlarından Ramazan Ayı tavsiyeleri arasında sahura mutlaka kalkılması gerektiği, iftarda abartı ölçüde yemek yenilmemesi gerektiği ve sahur ile iftar arasında yarım saatlik hafif tempoda yürüyüşte önerilir. İftardan sonra sahura kadar bol sıvı alınması tavsiye edilirken sahur esnasında cacık doğru bulunur. İftar yaparken bir bardak su içildikten sonra birkaç adet hurma ile devam edilebilir. Ardından bir kâse çorba ve bol salata yenilebilir. Tüm bunlar yenilirken tam tahıllı 1-2 dilim ekmekte yenilmelidir. Tam tahıllı ekmek lif açısından zengindir. Dolayısıyla bağırsak emilimine katkı sağlayarak kabızlığı engeller. Ramazan ayı boyunca sık sık kabızlık görülmektedir. Kabızlığı engellemenin en güzel yolu ise tam tahıllı yiyecekler, spor ve bol sıvıdan geçmektedir. Kibarlı uzmanlarından Ramazan Ayı tavsiyeleri üzerine çeşitli makaleler yazılmaktadır. Oruç tutan kişilere yol gösterici niteliğinde olan bu yazılar insanlara yardımcı olmaktadır. Tansiyon ve şeker hastalarına, çocuklara, yaşlılara göre öneriler yapılmaktadır.

Kibarlı uzmanlarından Ramazan Ayı tavsiyeleri arasında az ve sık sık yemek vardır. Şöyle ki iftardan sonra birkaç saat ara verilip akşam yemeğine geçilmelidir. Akşam yemeğinde protein, salata, balık, tavuk, lifli besinler tavsiye edilir. Şekerli yiyecekler, şerbetli tatlılar, hamur işi, beyaz undan yapılan ekmek ve türevleri, kızartma, aşırı yağlı ve tuzlu yemekler ise önerilmez. Aşırı yağlı ve tuzlu yemekler hazmı zorlaştırır. Tatlılar susamaya neden olmaktadır. Hamur işi, beyaz undan yapılan ekmek ve çeşitleri ise kan şekerini aniden yükseltir. Bu tür yemekler yenildikten kısa zaman sonra tekrardan açlık hissederiz. Oysaki protein alınarak daha uzun süre tokluk hissi sağlanır. Proteinin yanında yoğurt ve salata yenilmelidir. Ramazan ayı boyunca meyveden kaçınılmamalıdır.

Kibarlı uzmanlarından Ramazan Ayı tavsiyeleri verilirken detaylı çalışmalar yapılmıştır. Çalışmalar neticesinde incelemeler yapıldıktan sonra insanlara öneriler sunulmaktadır. Sahur esnasında yumurta, zeytin, kavurma, tam tahıllı ekmek, yoğurt yenilebilir. Tatlıdan uzak duramayan kişilere ise sütlü tatlılardan olan güllaç ve sütlaç alternatifleri sunulmaktadır. Sütlü tatlılar şerbetli tatlılara göre daha hafif ve hazmı daha kolaydır. Çeşitli hastalıkları bulunanlar, yaşlılar ve çocuklar ise uzmanlara tam kulak vermelidir. Dönem boyunca hangi besinleri alması gerektiğini bilerek bilinçli şekilde oruç tutmalıdır.

Kızartma gibi yağlı yemeklerden uzak durulması yer alır. Protein ağırlıklı beslenme yapılması gereklidir. Proteinin kolay hazmedilmesi için salata, bol su ve yoğurt da yenilmelidir.

 Bundan önceli yazımızda Ramazan da Beslenme hakkında gerekli bilgilere yer verilmiştir.

Paylaşın  Güvenlik Sorusu ( işlemin sonucunu 2 olarak yazınız )

  400 Bad Request

  Bad Request

  Your browser sent a request that this server could not understand.

  Additionally, a 400 Bad Request error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


  Apache Server at box899.temp.domains Port 80
  _565" name="cf7ct_security_token" id="cf7ct_security_token">