Mustafa Eraslan Şifalı Bitkiler ve Faydaları | Kibarlı Ürünleri ® Resmi Satış Sitesi

Şifalı Bitkiler ve Faydaları

Ginseng Ekstresi

Ginseng ekstresi insanlığa binlerce yıldır şifa dağıtmış ve dağıtmakta olan, ruhsal bedensel her türlü rahatsızlıkların çözümünde destek olmuş şifalı bitkidir. Bilinen en yaygın şifalı bitki olması, güvenerek kullanım açısından en çok tercih edilendir. Ginseng ekstresi zihinsel canlılık vererek bilgeliği artırıyor. Yüksek ölçüde zihinsel performans sunuyor. Düzenli kullanım sonrasında yaşam sürecini kaliteli anlamda uzattığı gözlenmiştir.

Panax ginseng bayan erkeklerin bir çoğunda var olan kısırlık tedavisinde yardımcı oluyor. Erkeklerde cinsel performansı, kadınlarda doğurganlığı artırıyor. Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda erkeklerin sperm sayısında artışlar tespit edilmiştir. Panax ginseng bu anlamda faydalı olmaktadır.

Panax Ginseng; kalp ve damar sağlığına, damar tıkanıklığına, kan akışının düzenlenmesine, damarlara giden kan basıncının düşmesine, kan şekerinin azalmasına pozitif yönde etki etmektedir. Böylece zihinsel ve fiziksel performansın artmasına, bağışıklık sistemin güçlenmesine destek vermektedir. MedlinePlus: Ginseng üzerinden edinilen çalışmalar neticesinde bu sonuçlara ulaşılmıştır.

Avena Sativa

Avena sativa damar sertliği damar duvarlarının sertleşmesi sonucu meydana gelebilecek hastalıklardır. Kontrol edilemeyen sebeplere bağlı olarak gelişebilir ve tedavisi avena satina ile mümkündür. Zayıf bünyelerde ve tetikleyen pek çok hastalıkların oluşmasında kendisini daha çabuk gösterir. Beslenme Dergisi Konsantre Yulaf Beta-Glukan, serum kolestrol düşürür. KM Queenan ve ark kaynak olarak yayınlanmıştır.

Avena Sativa, yüksek Trigliserite iyi gelerek uykusuzluk ve tütün bağımlılığın son bulmasına yardımcı olma özelliği göstermektedir. Michigan Üniversitesi: Yulaf isimli çalışmasından alınan bilgilerdir. Ayrıca; yanık, pişik ve egzema tedavisinde de kullanımı önerilmektedir.

Tribulus Terrestis

Tribulus Terrestis özellikle kan yağları yüksekliğinde, hipertansiyonda, libido kaybı yaşandığı süreçlerde, erkeklerin testeron seviyesini artıran şifalı bitkidir. Kas gücünü ve dayanıklılığı artırır. Bununla birlikte tribulus terrestis kadınlarda libido seviyesini artıyor. Özellikle kadınların sıkıntılı ve ruhsal anlamda da çok geçirdikleri menopoz süresindeki problemlerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Psikolojik ve ruhsal açıdan sorunların giderilmesine yardımcı olacaktır.

Tribulus terrestis idrara çıkamama sorunu yaşayan kişilerde olumlu etkilerini göstermiştir. Eskilerden günümüze kadar gelen başarısının tesadüf olmadığı şifalı bitkiyi kullanan ve kanıtlayanalar tarafından belirlenmiştir. Tribulus terrestis takviyeleri idrara çıkma konusunda oldukça sağlıklı şekilde yardımcı olmuştur. Talbott ve Hughes tarafından bu bilgi kaydedilmiştir.

Reishi MantarıReishi Mantarı

Reishi mantarı diğer ismiyle ölümsüzlük mantarı olarak insanlığa yüzyıllardır hizmet etmektedir. Her çeşit hastalığın iyileşmesinde büyük rolü olan mucize bitki, Dünya’ da tanınmış ve geniş kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Yapılan araştırmalara göre vücudun bağışıklık sistemini güçlendirip hastalıklara karşı korumaya almak için her türlü donanıma sahiptir. Reishi mantarı uzun ve doğru düşünme yetisiyle insanlığa sunabileceği en büyük hizmeti sağlamaktadır. Başta yaşlanma sürecini uzatarak fiziksel ve ruhsal anlamda güzel bir bütünlük sağlamaktadır. Virüs, bakteri ve mikrop gibi binlerce çeşidi var olan hastalıklara karşı vücut direnci artırarak korumaya alacaktır. Kendinizi sosyal ve iş çevresinde daha verimli hissederek, yaşadığınız koşulları tamamen olumlu hale getireceksiniz. Hasta bir beden ruh haline yansır, sonuçları kendinizi kötü hissetmenize neden olur. Daha bir çok ciddi hastalıklara karşı meydan okuyan reishi mantarı kanser hastalıklarının bir çok çeşidine karşı koruyucu önlem alacaktır.

Paylaşın